I Międzynarodowa Konferencja „Nic o nas – bez nas”
DOM – SZKOŁA – PRACA, przyjazne osobom ze spektrum autyzmu

Fundacja Kokonovo
07.04.2018
Warszawa ul. Bobrowiecka 9

Kwiecień 2018, jak co roku – będzie niebieski i GŁOŚNY,
Obfity w informacje dotyczące spektrum autyzmu i neuroróżnorodności.
Setki wykładów, prelekcji, spotkań, filmów i niebieskich balonów – by pomóc zrozumieć autyzm i Zespół Aspergera.

Jak co roku – postanowiliśmy włączyć się w moc działań – tym razem inaczej –  organizując międzynarodową konferencję, na której prelegentami będą najlepsi specjaliści od tematu. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy osoby, które opowiedzą o spektrum autyzmu z własnego doświadczenia. Nasi prelegenci pomogą innym osobom ze spektrum, rodzinom, partnerom, nauczycielom i specjalistom zrozumieć, że ich codzienność jest ciekawa i  niezwykła, choć nie zawsze łatwa.

Dom, szkoła, praca – to miejsca i ludzie w naszym życiu, niestety nie zawsze gotowe na akceptację neuroróżnorodności i poszanowanie autonomii.

6 prelegentów z Polski oraz video – wystąpienia osób ze spektrum z innych państw pomogą nam ZROZUMIEĆ, jakie zmiany możemy wprowadzić, by wszystkim nam było łatwiej.

Tym razem – nie trenerzy / psychologowie / psychiatrzy – ale same osoby ze spektrum autyzmu przekażą nam wiedzę popartą najprawdziwszymi dowodami – prosto z życia!

Jesteśmy Fundacją, która powstała na bazie rodzinnych doświadczeń ze spektrum autyzmu. Wspieramy dzieci z autyzmem i problemami neurorozwojowymi w warszawskich domach dziecka. Docieramy tam, gdzie brakuje specjalistycznej pomocy. Naszym celem jest wyposażenie domów dziecka w sale do integracji sensorycznej oraz zapewnienie podopiecznym potrzebnej terapii. Wiemy, że jesteśmy w stanie zmienić świat na lepsze!

W imieniu zespołu Fundacji Kokonovo
Zapraszamy !!!

Program konferencji – http://www.kokonovo.org.pl/program-konferencji/

Zapisy na konferencję – http://www.kokonovo.org.pl/rejestracja/