II Międzynarodowa Konferencja „Nic o nas – bez nas”
EMOCJONALNOŚĆ – SEKSUALNOŚĆ – DUCHOWOŚĆ osób ze spektrum autyzmu

FUNDACJA KOKONOVO

26.10.2019

Warszawa ul. Bobrowiecka 9

Rok temu razem z Fundacją ARTONOMIA pod hasłem NIC O NAS BEZ NAS rozpoczęliśmy cykl konferencji z udziałem prelegentów w spektrum autyzmu, specjalistów oraz rodziców. Chcemy mówić o autyzmie z różnych perspektyw, bazując na osobistych doświadczeniach i wiedzy popartej naukowymi dowodami. Jesteśmy przekonani, że tegoroczne wystąpienia pomogą innym osobom ze spektrum, rodzinom, partnerom, nauczycielom i specjalistom zrozumieć, że autystyczna codzienność jest ciekawa i  niezwykła, choć nie zawsze łatwa.

W tym roku pragniemy podkreślić, że emocjonalność, seksualność oraz duchowość to ważne sfery w życiu osoby w spektrum autyzmu i warto o nich rozmawiać. Tematy te często bywają pomijane na rzecz edukacji czy zachowania osób z autyzmem. Wiemy jednak, że wiedza którą przekażą nasi prelegenci okaże się cenniejsza niż szkolenia z zakresu metod terapii, czy radzenia sobie z trudnymi sytuacjami.

W każdym bloku tematycznym zaplanowaliśmy wystąpienia naszych głównych prelegentów z Portugalii – Joe Santos oraz Caroliny Ferreira z Vencer Autismo, oraz dodatkowo wystąpienia specjalistów i osób w spektrum autyzmu z Polski (wśród prelegentów pojawią się: Agnieszka Warszawa, Jan Gawroński, Wanda Kwaterniak, Maciej Ryszawy, Melania Markowska, ks. Robert Wielądek).

Fundacja Kokonovo powstała na bazie rodzinnych doświadczeń ze spektrum autyzmu. Wspieramy dzieci z autyzmem i problemami neurorozwojowymi w  domach dziecka. Docieramy tam, gdzie brakuje specjalistycznej pomocy. Naszym celem jest wyposażenie domów dziecka w sale do integracji sensorycznej oraz zapewnienie podopiecznym potrzebnej terapii. Działając we współpracy z Fundacją ARTONOMIA nie tylko zwiększamy świadomość społeczną, ale realnie zmieniamy codzienność naszych podopiecznych w domach dziecka.


Zapraszamy !!!

Program konferencji – http://www.kokonovo.org.pl/program-konferencji/

Zapisy na konferencję – http://www.kokonovo.org.pl/rejestracja/