Działamy na bazie własnych doświadczeń.

Kokonovo jest fundacją istniejącą od 2014 roku. Założyła ją Agnieszka Stasiak – Mama wspaniałych dziewczynek, z których jedna dotknięta jest autyzmem. Rodzina Agnieszki przeszła wiele, chcąc pomóc swojemu dziecku odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Setki informacji – często sprzecznych, dziesiątki możliwości terapii, specjalistów, diagnoz. Kiedy sytuacja rodziny trochę się ustabilizowała a dziewczynka robiła znaczne postępy w komunikowaniu się z najbliższymi, Agnieszka zapragnęła stworzyć miejsce, w którym dzieci dotknięte zaburzeniami dostaną odpowiednią pomoc i wsparcie. Miejsce w którym na dziecko patrzy się całościowo. Miejsce w którym pracują wykwalifikowani specjaliści i które oferuje sprawdzone metody pomocy.

Naszym klientom oraz podopiecznym zapewniamy kompleksową opiekę dostosowaną do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Nasi podopieczni to także potrzebujące terapii dzieci z Warszawskich domów dziecka. Aby móc pomagać nasza Fundacja prowadzi działalność komercyjną z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom najbardziej potrzebującym.

W ramach naszej działalności oferujemy pomoc wykwalifikowanych specjalistów: terapeutów integracji sensorycznej, logopedów, terapeutów ręki, dietetyka, dogoteraputy, muzykoterapeuty, terapeuty prowadzącego treningi słuchowe metodą Tomatisa oraz metodą Johansena.

agnieszka-stasiak

Agnieszka Stasiak – Prezes Kokonovo – to osoba bardzo aktywna. Koncentruje się na dwóch rzeczach – swojej rodzinie i Fundacji.

Od czego się to wszystko zaczęło? Jak to się stało, że pomoc małym autystom okazała się Twoim życiowym celem i jednocześnie pasją?

Jestem mamą dwóch dziewczynek: 7-letniej Mai i 6-letniej Blanki. Moja starsza córka ma zdiagnozowany autyzm. Dzięki terapii zaczęła mówić, świetnie jeździ na rowerze, rolkach i nartach. Mimo tego nadal potrzebuje wsparcia specjalistów.

Założyłam Fundację Kokonovo z myślą o tych wszystkich dzieciach autystycznych, które znajdują się w domach dziecka. W tych placówkach dzieci mają ograniczony dostęp do regularnej terapii. Nie ma odpowiednio przystosowanych miejsc do prowadzenia terapii oraz przeszkolonej kadry. Niejednokrotnie brak wiedzy na temat terapii dzieci autystycznych bezpośrednio wpływa na ich regres rozwojowy. Chciałabym, żeby te dzieci miały taką samą szansę na rozwój jak moja córka.

Skąd pomysł na nazwę?

Nazwa Kokonovo symbolizuje kokon. Chodzi tu o kokon, którym otaczają się autyści, chcąc odgrodzić się od niezrozumiałego dla nich świata. Jeżeli autyzm nie jest zdiagnozowany albo mimo diagnozy terapia jest nieodpowiednio dobrana autystyk może zamknąć się w tym kokonie do końca życia.

Niestety wiele osób żyje z niezdiagnozowanym autyzmem. Często mają opinię dziwaków, przez co wyklucza się ich ze społeczeństwa. To jest powód,  dla którego chcemy im pomóc. Chcemy otworzyć ich kokon i pomóc wspólnie przejść przez trudności, tak aby mogli lepiej zrozumieć życie, które toczy się wokół nich.

Jak na co dzień wygląda praca waszej Fundacji?

Poza charytatywną pomocą, która wpisuję się w misję Fundacji oferujemy odpłatne zajęcia, których całkowity dochód przeznaczamy na pomoc dzieciom autystycznym potrzebującym terapii. Wszystkie dzieci zapraszamy na terapię integracji sensorycznej, zajęcia logopedyczne, konsultacje dietetyczne, rehabilitację, dogoterapię, masaże. Nasi pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie i są specjalistami w swoich dziedzinach.